הדף בטעינה...
יועצים ברשת (פורום)
חפש מתקדם

גודל גופן: א   א   א   א

עמוד <<הקודם   הבא>> תצוגת הודעות הצג אובייקט חדש לפי סדר תאריך יורדמיון לפי תאריך גרסה להדפסה של דף נוכחי
תיאור:

כאן ניתן לשאול שאלות ולקבל תשובות בקשר לתוכניות הלימודים במדעי החיים ועל סדר הלימוד של קורסים

על פי החלטת מנהל הפורום, בפורום הנוכחי אין חיווי להודעות שנשלחו על ידי צוות הקורס.
פורום זה פתוח לעולם. כותב לא מזוהה יכול לבחור לעצמו כינוי.
הודעה חדשה
יועצים ברשת, עמוד 1
שלח להדפסה    בטל
הצג תוכן תיקון תוכנית לימודים .. יעוץ פרונטלי  רוית בן הרוש 23:02 22/09/14
שלום.

קיבלתי תשובה שעלי לעדכן את תוכנית הלימודים, ישנן כמה פרמטרים שעלי להתייחס אליהם כמו הכרה בלימודים קודמים.
אשמח לייעוץ פרונטלי, זה יעזור לי מאד לבנות תוכנית לימודים מתאימה.
כיצד אפשר לקבוץ יעוץ פרונטלי?

תודה
הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן איך יודעים בכמה סמסטרים קורס נלמד  dana 13:55 26/08/14
שלום רב,

אני מעוניינת ללמוד את חדו"א א' בסמסטר ב' בתל אביב, איך אני יכולה לדעת בוודאות באילו סמסטרים ואיפה הוא מתקיים?
הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן מבחן ידע בנושאים חסרים?  חדש בפתוחה 19:24 22/05/14
אני סטודנט חדש נרשמתי לחדוא א' וביולוגיה א' לסמסטר 2014ג'.
אני לא מוצא מידע לגביי המבחן הנוסף שיש בביולוגיה א', מישהו פה יכול לכוון אותי?

בנוסף, אני ללא רקע במקצועות מדעיים, אני מחפש מקורות שאוכל ללמוד מהם עד לתחילת הקורס להקלת הכניסה ללימודים, גם בחדוא וגם בביולוגיה.

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן כמה שאלות לפני הרשמה  אורח אופוס 14:04 18/12/13

היי,

אני מתעניינת בלימודי מדעי החיים באוניברסיטה הפתוחה. ויש לי כמה שאלות:

א- מי יכול לעזור לי לבנות תוכנית לימודים?

ב- ניסיתי ללמוד חדוא אך התוצאה הייתה טראומטית. האם ייש אפשרות לבנות מערכת עם כמה שפחות קורסים חישוביים? או שבמוקדם או במאוחר אצטרך לקח? (עם סטטיסטיקה ופיסיקה לביולוגים אין לי בעיה)

ג-  האם כל הקורסים קבילים באוניברסיטאות אחרות? יהיה לי בעיה לעבור אוניברסיטה בהמשך? למשל- אם ארצה לעבור בהמשך ללמוד מדעי הרפואה באוניברסיטת חיפה ואני לוקחת קורס בפיסיקה לביולוגים שידוע כי הוא ברמה נמוכה יותר, אצטרך לחזור על פיסיקה ברמה גבוה יותר כשאעבור לשם?

תודתי מראש,

נדיה.

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן עזרה בבחירת קורסים  מוריה בן נעים 14:51 14/11/13

אני מתגייסת בחודש יוני ורציתי בינתיים לקחת קורסים כטעימות מתחום מדעי החיים. אני מעוניינת ללמוד בעתיד רפואה בתחום המחקר ורציתי לשאול אם יש קורסים שנוגעים בנושא בזמן הקרוב אבל כפי שהסברתי חשוב מאוד שיסתיים הקורס לקראת חודש יוני כי אז אני מתגייסת. אשמח לעזרה.
תודה .
הוסף תגובההוסף תגובה
עזרה בבחירת קורסים בהודעה יש קישור לכתובת ברשת ד"ר דרור בר-ניר 19:57 03/12/13

שלום מוריה

הקורסים של הסמסטר הקרוב מסתיימים ביולי, ולכן זה כנראה לא מתאים לך.

במידה ויישתנה משהו הייתי מציע לך ללמוד את ביולוגיה כללית א, ואולי גם גם קורס בכימיה בהתאם לרקע התיכוני  שלך.

אם זה יהיה רלוונטי, פני אלי שוב בדואל

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן מעבר מחו"ל לאוינברסיטה סגורה  שוהה בחו"ל 13:25 11/07/13
שלום
אני מעוניין ללמוד בשנה הקרובה מדעי החיים אך לשלב עם זה חוג נוסף:
אנגלית/לימודים קלאסיים/פילוסופיה/היסטוריה
זאת במטרה לעבור בסיום השנה ללימודים באחת האוניברסיטאות הסגורות ולהמשיך באותו תואר דו חוגי

אני נמצא ואהיה בחו"ל במהלך השנה הקרובה, האם יש אופציה ללמוד את התואר כדו חוגי דרככם ולהמשיכו שנה שנייה באוניברסיטה סגורה ?
הוסף תגובההוסף תגובה
מעבר מחו"ל לאוינברסיטה סגורה בהודעה יש קישור לכתובת ברשת ד"ר דרור בר-ניר 14:05 16/07/13

שלום שוהה בחו"ל

אין אפיק מעבר מוגדר ללימודים דו חוגיים המשלבים מדעי החיים באף אוניברסיטה סגורה.

עליך לבדוק באוניברסיטת היעד אם יש קורסים שהם יהיו מוכנים להכיר לך בהם אם תלמד אותם באוניברסיטה הפתוחה.

ניתן לשלב לימודים במדעי החיים ןפילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה.

http://www.openu.ac.il/programs/CZ.html

יתכן ויתאפשר באישור מיוחד לשלב גם לימודים במדעי החיים והיסטוריה

http://www.openu.ac.il/programs/G176.html

http://www.openu.ac.il/programs/G191.html

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן תכנון תכנית לימודים  נעמה מזרחי 11:24 03/05/13
שלום רב,

עליי להגיש תכנית לימודים לתואר מדעי החיים בהדגשת ביוטכנולוגיה. אני באמצע התואר.
הקורס "חומרי טבע וחומרים אנטיביוטיים"(20902), לפי מה שכתוב באתר, עדיין אינו נלמד. במקומו עליי לבחור אחד מהקורסים הבאים:
1. רעלנים והרעלות(נושאים נבחרים בטוקסילוגיה מודרנית) (20519)
2 .תאי גזע: ממחקר בסיסי לישומיים רפואיים (20909)
3. טרנספורט תוך תאי של חלבונים (20343).

"חומרי טבע וחומרים אנטיביוטיים" הוא קורס מתקדם והקורסים, שעלי לבחור אחד מתוכם, הם מתקדמים-סמינריוניים.
במסגרת התואר יש לי שני קורסים מתקדמים-סמינריוניים אחרים: היבטים ביולוגיים של תאים יצרניים(20597) וחיידקים בתעשייה(20515).
האם עליי לבחור בשניים מתוך שלושת הקורסים המתקדמים-סמינריוניים בהם אעשה את הסמינריוניים ולציינם בתכנית הלימודים?

כמו כן, האם מעבדה בביוטכנולוגיה (20457) תיפתח בסמסטר קיץ?

תודה רבה ושבת שלום,
נעמה
הוסף תגובההוסף תגובה
תכנון תכנית לימודים  מנהל הפורום 13:25 28/05/13

שלום נעמה

במקום הקורס "חומרי טבע וחומרים אנטיביוטיים" עליך ללמוד קורס מתקדם כלשהו ממדעי החיים בהקף של 3 נקודות לפחות. ולא כמו שכתבת. זה לא מעודכן - איפה זה כתוב?

מעבדה בביוטכנולוגיה מתקיימת רק בסמסטר ב.

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן כמה שאלות לגבי תואר במדעי החיים באופ  שני 16:15 17/04/13
שלום,
אני מעוניינת ללמוד לתואר במדעי החיים בהדגשת לימודי שדה. לפני שאני נרשמת יש לי מספר שאלות חשובות שאני מקווה לשמוע כמה שיותר חוות דעת לגביהן.
1. קודם כל, כפי שידוע לי, על מנת ללמוד וטרינריה בארץ יש דרישה של תואר ראשון בתחום שנוגע לוטרינריה. האם תואר במדעי החיים מהאו"פ עונה על הדרישה הזאת?
2. זה לא בעייתי ללמוד ביולוגיה בקונצפט של אוניברסיטה פתוחה? האם זה נמצא באותה שורה עם אוניברסיטאות אחרות? כלומר, יש מספיק שעות מעבדה, לבוגרים יש מספיק ניסיון מעבדתי? וכולי.
3. מהם הקריירות האפשריות למי שמסיים תואר ראשון בתחום והאם יש סטודנטים של הפתוחה שהתקבלו למשרות בתעשייה עם התואר שקיבלו?

מקווה שתוכלו לעזור לי,
תודה,
הוסף תגובההוסף תגובה
כמה שאלות לגבי תואר במדעי החיים באופ  מנהל הפורום 13:21 28/05/13

1. קודם כל, כפי שידוע לי, על מנת ללמוד וטרינריה בארץ יש דרישה של תואר ראשון בתחום שנוגע לוטרינריה. האם תואר במדעי החיים מהאו"פ עונה על הדרישה הזאת? כן
2. זה לא בעייתי ללמוד ביולוגיה בקונצפט של אוניברסיטה פתוחה? האם זה נמצא באותה שורה עם אוניברסיטאות אחרות? כלומר, יש מספיק שעות מעבדה, לבוגרים יש מספיק ניסיון מעבדתי? וכולי.  זה ממש לא בעייתי והתואר נחשב כמקביל לתואר של האוניברסיטאות הסגורות.

3. מהם הקריירות האפשריות למי שמסיים תואר ראשון בתחום והאם יש סטודנטים של הפתוחה שהתקבלו למשרות בתעשייה עם התואר שקיבלו? ? לאחר תואר ראשון ניתן למצוא משרות בהוראה או בתועמלנות רפואית. לכל דבר אחר נדרש תואר שני 

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן תוכנית מואצת במדעי החיים  רוני שמואלי 02:39 31/03/13
שלום,

בזמנו היה אפשר להוריד מאתר המחלקה קובץ עם המלצות לאיזה קורסים להירשם כדי לסיים את התואר תוך זמן של 3 שנים בערך.
עושה רושם שכבר אי אפשר למצוא את זה.
מאיפה בכל זאת אפשר להוריד את זה?

תודה רבה וחג שמח!
הוסף תגובההוסף תגובה
תוכנית מואצת במדעי החיים להודעה מצורף קובץ מנהל הפורום 13:18 28/05/13
הצג תוכן קורסי מעבדה  נטלי קוטיגרו 12:07 13/03/13

שלום אני לומדת בתוכנית של מדעי החיים בהדגשת ביוטכנולוגיה , ועשיתי כבר מעבדה בכימיה, האם אני חייבת לעשות עוד 3 מעבדות?

1. מעבדה בביוטכנולוגיה(חובה)

2. מעבדה בביוכימיה של חלבונים

3. מעבדה בביולוגיה של התא

תודה

הוסף תגובההוסף תגובה
קורסי מעבדה  מנהל הפורום 13:15 28/05/13

בתוכנית הנוכחית יש שתי מעבדות חובה

(ומעבדת רשות אחת)

1. מעבדה בביוטכנולוגיה(חובה)

2. מעבדה בביולוגיה מולקולרית

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן אימיונולוגיה  שירה וסרצוג 15:01 23/01/13

דרור שלום,
למי אפשר לפנות בקשר לקורס הסמינריוני "נושאים נבחרים באימיונולוגיה"?
ומי מרכז ההוראה בקורס זה?
תודה
הוסף תגובההוסף תגובה
מרכז ההוראה בקורס הוא ד"ר יקי אדלשטיין בהודעה יש קישור לכתובת ברשת מנהל הפורום 13:13 28/05/13
הצג תוכן כימיה כללית או חדוא?  יוליה לוין 10:15 25/12/12
שלום.
אני רוצה לעשות אפיק מעבר לתל אביב והיועצת הציעה לי או כימיה כללית או חדו"א.
אבל אני מתגייסת עוד מעט ומקווה ללמוד בזמן הזה. בתור קורס ראשון במהלך הצבא אני לא רוצה משהו מכביד.
אז השאלה שלי, איזה קורס נחשב קל יותר כימיה או חדו"א ?

תודה רבה
הוסף תגובההוסף תגובה
כימיה כללית או חדוא?  עומר ברקוביץ 15:18 04/04/13

שני הקורסים הם בסיסים וקלים מאוד .

כך שאין עדיפות .

אני הייתי הולך על כימיה כללית - כדי למנף ידע מספק לתוכניות מחקר עתידיות שהייתי רוצה לעסוק בהם .

הוסף תגובההוסף תגובה
כימיה כללית או חדוא?  רוני שמואלי 16:54 28/05/13
לטעמי כימיה כללית זה קורס לא קל בכלל. בקשר לחדו"א אני לא יודע.
הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן מבחן ידע בנושאים חסרים  דניאל 14:22 20/09/12

איך אני מקבלת פרטים על המבחן הזה ומתי ניתן לעבור אותו.
אני מתחילה ללמוד השנה באוניברסיטה תל אביב ועל מנת שיתחשבו לי בקורס ביולוגיה כללית א', אני צריכה לעבור את המבחן.
הוסף תגובההוסף תגובה
מבחן ידע בנושאים חסרים  מנהל הפורום 12:37 16/10/12
פני למזכירות המחלקה. אם איני טועה, כבר פנית...
הוסף תגובההוסף תגובה
דוגמאת מבחן בביולוגיה כללית א   אליזבת גולובצ'ק 15:43 03/11/12

מתי יופיעו דוגמאות מבחן בביולוגיה כללית א ?
בשאילתא
הוסף תגובההוסף תגובה
כדאי לשאול שאלה כזו בפורום הקורס.  הודעה ללא תוכן  מנהל הפורום 15:08 19/11/12
הצג תוכן עבודה סמינריונית  שירה וסרצוג 20:08 28/08/12

דרור שלום,

בפירוט הקורסים הסמינריוניים מצוין בחלקם כי הסטודנטים נדרשים לקיים דיון/שיחה/הרצאה רק עם המדריך או לפני הסטודנטים האחרים,אך בכמה מהקורסים מצוין רק שבשלב האחרון הסטודנט יידרש להגיש עבודה סמינריונית-האם ניתן לברר לגבי הקורס"תאי גזע-ממחקר בסיסי ליישומים רפואיים"מה בדיוק נדרשים לבצע ,מאחר ובידיעון הקורסים מלבד קריאת החומר הלימודי לא מצוין לאחר מכן מה הפרוצדורה לאחר מכן..-רק הגשה של עבודה?שיחה עם המנחה?או הרצאה בפני הסטודנטים?

אודה לך על תשובתך,

שירה

הוסף תגובההוסף תגובה
עבודה סמינריונית בהודעה יש קישור לכתובת ברשת ד"ר דרור בר-ניר 08:35 31/08/12

אינפורמציה כזו ניתן לקבל ממרכז ההוראה בקורס. במקרה זה מ-ד"ר רונית ויסמן

הוסף תגובההוסף תגובה
הצג תוכן חדו"א לתואר במדעי הטבע  צילה אזרחי 13:44 20/08/12

שלום. כבר התחלתי להתייעץ בפורום הכללי יותר עד שראיתי שיש פורום ספציפי לייעוץ.
אני בתחילת תואר במדעי החיים. בספק גדול אם אמשיך לרפואה, אבל מעוניינת לא לסגור את האופציה לכך.
כרגע אני מתלבטת אם ללמוד חדוא או הסקה סטטיסטית או לוותר על שניהם. עכשיו אני לומדת מבוא לסטטיסטיקה כך שיש לי קורס במתמטיקה ‏(בשביל לעמוד בקריטריונים לתואר)‏.
עד כמה אני אזדקק לחדו"א בקורסים הבאים?‏ האם אני חייבת את הסקה סטטיסטית לרפואה? והאם כדאי במקום זה לקחת קורס מדיסציפלינה אחרת בשלב זה?‏
הוסף תגובההוסף תגובה
דברי אתי בטלפון  ד"ר דרור בר-ניר 01:15 21/08/12

02-6773318

הוסף תגובההוסף תגובה

מיקרא
הודעה חדשה על פי הזמן שקבע כל משתמש בסרגל התצוגה
המלצת מנהל הפורום לקריאת הודעה
להודעה מצורף קובץ להורדה
להודעה מצורפת כתובת אינטרנט
הודעות שנשלחו על ידי צוות הקורס
הוסף הערה לפנקס אישי
ההודעה ללא תוכן